EMLAK BEYANNAME FORMLARI
EMLAK BEYANNAME FORMLARI

1. Emlak Vergileri iki taksit olup 1.Taksiti Mart, Nisan ve Mayıs Aylarında; 2.Taksiti ise Kasım Ayında ödenir. Vergi oranları;

  • Meskenlerde ‰ 1         

  • İşyerl

    Emlak İşlemleri

    erinde ‰2

  • Arsalarda ‰3

  • Arazilerde ‰1

2. Emlak bildirimi Yeni satın almalarda Gayrimenkullerde değişiklik (şuyulandırma, tadilat, yıkım) olması, ve Ölüm hallerinden yeniden bildirim verilmesi zorunludur. Bunların dışında bildirim vermeye gerek olmayıp her sene yukarıda belirtilen aylarda vergi ödenir. Emlak bildirim formu belediyemiz Gelir Müdürlüğüne bağlı Emlak Servisinden Ücretsiz alınarak, doldurulup teslim edilmelidir.

3. Yapılan satışlardan önce vatandaşların Belediyemiz Emlak servisine başvurarak Gayrimenkullerin Rayiç Bedellerini öğrenmeleri gerekir. Aksi takdirde düşük değer göstermelerinden dolayı hem satış işlemini yapan hem de alıcıya çok miktarda ceza çıkmaktadır. Vatandaşlarımızın buna dikkat etmeleri gerekmektedir.

4. Zamanında ödenmeyen Emlak Vergilerine her ay %1.6 Gecikme zammı uygulanmaktadır.

5. Satın alımlarda ve değişikliklerde bildirim verme sureleri yıl içerisinde olursa yılsonuna kadar; Yılın son Üç ayı içerisinde olursa değişiklikleri dairemize bildirilmesi zorunludur.

Örnek Beyanname Formlarına aşağıdaki Ekli DokümanlardanUlaşabilirsiniz.Oluşturulma Tarihi : 10.2.2016 12:14:26
         Alt Kategori Bulunmamaktadır!..


ip kamera canlı yayın otel, düğün salonu, şantiye, stad gibi mekanlarınızı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.